Bilgi

En İyi Video Çekme Programı

Youtube’nin popülaritesinin her gün artması ve bu platformdan para kazanan insan sayısının da büyük hızla artış göstermesi insanların aklına ‘Bende video çekerek para ve takipçi kazanabilir miyim?’ Sorusunu getiriyor. Ancak bu işlem için en çok ihtiyaç duyulan şeyin video çekme programı olduğu kesin. Bu işlem için piyasada birçok farklı alternatif bulunmasına karşılık işe yarayacak programların sayısı oldukça az. Bu nedenle piyasanın en iyi video çekme programı denilen programları sizlere tanıtacağız. Bildiğiniz üzere ekran videosu kaydettiğiniz bir programla oyun videosu kaydedemezsiniz. Bu işlevi bir program yapsa bile kaliteden taviz vermekte buda bir Youtuber’in başına gelecek en kötü şey.

Nasıl Video Çekebilirim?

Oyun videosu çekmek için birçok program kullanılsa da bir gamer’in ihtiyacı olan basit ve istediği tuşu istediği fonksiyona atayabileceği bir program. Bu nedenle gamer’ler tarafından en çok kullanılan program Bandicam. Bandicam’ın basit arayüzü ve buna rağmen 2560×1600 çözünürlüğe kadar video kayıt edebilmesi onu en iyi oyun videosu çekme programı yapıyor. Bandicam oyun videosu çekme programları arasında en kullanışlısı. Çünkü program oldukça sade ve basit olarak tasarlanmış. Buda oyun sırasında kasmalara neden olmuyor ve seri bir şekilde oyununuzu oynayabilirken aynı zamanda video çekmenize de olanak sağlıyor. Ekran videosu çekmenize de olanak sağlayan bu programın genelde oyun videosunda kullanılmasının temel nedeni sabit diskinizin tamamına video kayıt edebiliyor olması. Bu durumda size yeriniz olduğunca video kayıt etme fırsatı veriyor.

Oyun videosundan başka uygulama tanıtmak ya da uygulama kurulumu hakkında bilgi vermek içinde ekran videosu çekme programına ihtiyaç duyarsınız. Bu konuda Youtuber’lerin en çok kullandığı program ise CamStudio’dur. Bu programın en önemli özelliği diğer programlar gibi paralı değil ücretsiz olmasıdır. Ek olarak programın avantajları arasında kurulumundan sonra öğretici modunun da olması vardır. Bu mod sayesinde programı nasıl kullanacağınızı da kolayca öğrenebilirsiniz. Diğer programların aksine bu programda video çekimi yapabildiğiniz gibi videoların üzerinde filigran yazısı da ekleyebilirsiniz. CamStudio sayesinde hiçbir ücret ödemeden sizde kolayca video çekebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı