Bilgi

En iyi VPN programları, Bedava VPN

VPN’nin Türkçe karşılığı sana özel ağ demektir. Kendi özgür dünyanızda gezinmenizi ve gezinirken gizli kalmanızı saklayan internet hizmetidir. Giden ve gelen veriyi şifreleyerek internette gizli bir şekilde gezinti yapabilirsiniz. VPN ağ sağlayıcıları sizi bulunduğunuz ülkenin ağından değilde kendi oluşturduğu ağ sistemi üzerinden internete bağlar. Giden ve gelen veriler bu ağ üzerinde şifreli olarak işlem görür bu da internette güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlar.

VPN kullanmanın bir çok avantajı vardır bunları sayacak olursak:

  • Devletler tarafından erişimi kısıtlanmış web sitelerine erişebilirsiniz.
  • İnternette gezinirken güvenli bir şekilde saklanabilir ve başkalarının internette sizi izlemesine engel olabilirsiniz.
  • İnternet güvenliğinizi üst düzeye çıkartmış olursunuz.
  • VPN kullanarak tarayıcılardan bilgisayarınıza bulaşacak virüsleri engellemiş olursunuz.

VPN hizmetleri vazgeçilmez ve kaliteli olması sebebiyle genellikle ücretlidir. Bu yazımızda sizlere bedava VPN hizmeti veren adresleri ve VPN programlarını anlatacağız.

1) TunnelBear

TunnelBear programı internete farklı bir ülkeden giriyormuş gibi göstererek sizleri güvence altına alıyor. Böylelikle rahatça internette gezinti yapabilirsiniz. VPN programları arasında kendini gösteren başarılı bir program. TunnelBear programı bir VPN yapması gereken giden gelen verinin şifrelenmesini yaparak sizleri güvence altına alıyor. TunnelBear programı denem sürümü olarak 500mb bir kota veriyor. Dilerseniz bu kotayı kullanabilir dilerseniz de ücretli olarak kota satın alabilirsiniz.

İndir:

2) Sursafe VPN

Sursafe Vpn programı sayesinde coğrafi konumuzu ve özel bilgilerinizi saklayarak internette özgürce dolaşabilirsiniz. Bu program sayesinde İp’nizi gizli tutmuş olursunuz. Google ve Facebook gibi şirketler sizleri ip adreslerinden takip etmektedirler.

İndir:

3) Hideman VPN

Engelli sitelere girmek ve kimliğinizi saklamak için kullanabileceğiniz bir diğer VPN programı. Programı indirdiğinizde ücretsiz olarak 1 ay kullanabilmektesiniz. Hideman VPN hızı ile diğer VPN sağlayıcılarının önüne geçiyor. 1 aylık deneme süresiyle de yeni VPN kullanmaya başlayacaklar için önerebileceğimiz bir program.

İndir:

4) CyperGhost

CyperGhost farklı bir VPN programı isteyenler için denenebilecek bir program. CyperGhost’da diğer VPN programlar gibi gerçek kimliğinizi gizleyerek rahat bir şekilde gezinmenizi sağlıyor.

İndir:

VPN programları sizlerin güvenliğini sağlayarak internete özgürce dolaşılmasını sağlar ama unutulmaması gereken bir şey vardır VPN programları kendi ağları üzerinden sizi internete bağlarlar bu durumda sizin gizli olarak yaptığını işlemleri VPN ağ sahibi görebilmektedir. VPN kullanırken bunu göz önünde bulundurarak gezinmenizde yarar var. VPN ne kadar güvenli gözükse de sizleri VPN kullanırken de takip eden birileri olabilir. Bu yüzden VPN programlarının ücretli olan ve önerilen VPN programlarını kullanmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı