İnternet

Google’da Hızlı İndex Almak 

Çoğu kullanıcının istediği bir şeydir ve önem taşımaktadır. Bunun için bazı yollar vardır ve bu yollardan hemen hemen her kullanıcı faydalanmaktadır. Bu yöntemlerden bazılarını sıralayacak olursak; Google gibi getir yöntemini ilk olarak ele alabiliriz.
Hemen hemen hepimiz bu yöntemi bilmekteyiz ve bildiklerimiz arasında ilk olarak bu yol aklımıza gelmektedir. Google Web Araçlarından faydalanarak meydana getirdiğimiz bir makaleyi Google gibi getir yapabilir ve bu yöntemi kolaylıkla kullanabiliriz. Google Submit a URL yöntemi de akla gelen diğer yöntemler arasındadır. Bu yolla birlikte içeriğiniz 1 dakika içinde index almış oluyor. Sosyal imlemeyi de bu yollar arasında ele alacak olursak siteniz için facebook, twitter, reddit ve youtube hesapları oluşturmanız gerekmektedir. İndex hızını git gide yükseltmek için yazdığınız makaleyi doğal aralıklarla imlemeniz gerekmektedir. En çok tavsiye edilenlerden biri de Google Plus profilidir. Ping siteleri ise hızlı index almanın en bilinen yollarından bir tanesidir. Makaleleri sitenize girdikten sonra ping siteleri aracılığı ile arama motorlarına pingleye bilirsiniz.

Her Kullanıcının İlk Düşündüğü Şey


Her kullanıcı hemen Google’da hızlı indexi nasıl alabilirim diye düşünür ve bu konuda kendini geliştirmeye çalışır. Bunun için kullanılan bazı yöntemler, eklentiler ve çalışmalar bulunmaktadır. bu yazılanlara da dikkat etmeniz sizin bu konuda bir fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir. Öncelikle konunuzun içeriği sade olmalıdır. Konunuzun içeriğinin sade olması kadar başlığının da sade olması önem taşımaktadır. Başlığın özgün olması da bir diğer önemli unsurdur. Başlığın konunun içeriğini tam olarak yansıtması ve bir fikir vermesi index konusunda da fayda sağlamaktadır. Özgün olan konular daha hızlı bir şekilde index almaktadır.

Başlığın Önemi

Seçtiğiniz başlığı konunuzun içinde de geçirmeniz ve yazınızda link vermeniz de önemlidir. Buna dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Yazınıza kategoriler eklediğinizde bu kategorilere de link vermeniz index açısından önem taşımaktadır. Yazınızın uzunluğu ve kelime sayısı da bu noktada önemli olan durumlar arasında sayılmaktadır. Yazınızın uzunluğu en az 200 kelime ve üzeri olması faydalı olacaktır. İndexlenmeyi arttıran diğer unsurlardan biri ve hatta önemli unsurlardan birisi de sosyal paylaşım siteleridir. Bunlar site dışı seo olarak geçmektedir ve faydası azımsanmayacak derecede büyüktür. Asıl etki ise site içi seo ile sağlanır. Sizlerin içeriği ne kadar sağlam olursa site dışı seolar da o kadar faydalı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı