Bilgi

Windows 10 Kayıtlı Wifi Şifresini Öğrenme – Görüntüleme

            Şifre kullanımı günümüzde en yaygın olan güvenlik önlemlerinden biridir. Aklımızda tutmamız gereken yüzlerce şifre mevcuttur. Banka kartlarımız için, telefon kilştleri için, e-posta adresleri ve sosyal paylaşım platformları ( facebook, twitter, instagram vs. ), internet wi-fi girişleri için her zaman bir şifre gerekmektedir. Hatta çoğu zaman online alışveriş sitelerinde dahi gerekmektedir. Güçlü bir hafızaya sahipseniz şifreleriniz ayrı ayrı olsa bile aklınızda tutmanız mümkündür. Ancak bunun tam tersi bir durumda yoğun günlük hayatınızın yanı sıra bir de bu şifreleri aklınızda tutmanız imkansızdır. Kolay yolu olarak, ya bir yere tüm şifreleri kaydetmeniz gerekmektedir ya da tüm şifrelerinizin aynı olması gerekmektedir. Ki bu yöntem de güvenlik açısından biraz risk arz eder.

Wifi Şifresi Öğrenme

            İnternet kullanan çoğu kişi, kendine en uygun paketi seçerek yeterli internete sahip olabilir ancak sürekli yenilenen ve gelişen teknolojinin hızına yetişen internet paketleri çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Fakat, bulunduğunuz ortama wi-fi ile bağlanmak her zaman için size büyük bir avantaj sağlar. Wi-fi ile giriş yapmak da tıpkı az önce saydığımız maddeler gibi şifre gerektirmektedir. Şifreyi her zaman hatırlayamayıp unuttuğumuz ya da şifreyi nasıl öğreneceğimiz ile ilgili pek fikrimizin olmadığı zamanlar da olur. İnternet sayesinde bu çözümsüz gibi görünen problemler için geliştirilmiş pek çok yöntemler mevcuttur. Windows 10 Kayıtlı WiFi Şifresini Öğrenme-Görüntüleme de bunlardan yalnızca bir tanesidir.

            Windows 10 aracılığı ile bağlandığınız wi-fi şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda imdadınıza yetişecek birkaç basit adım vardır. Bunları sayacak olursak;

  • Bilgisayarınızda bulunan denetim masası kısmındaki Windows logo + X kısa yol tuşunu kullanarak ya da başlat menüsünde bulunan Denetim Masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve Paylaşım Merkezi seçerek bağlanmış olduğunuz wi-fi bağlantısına tıklayın.
  • Wi-fi durum kutusundan sırasıyla; kablosuz özellikleri, güvenlik sekmesi kısmına tıklayın. Ağ güvenlik anahtarı açıldığında, şifreyi görüntülemek için karakterleri göster sekmesine basmanız yeterli. Şayet şifrede bir değişiklik olmuşsa, istediğiniz şifreyi girerek tamam tuşuna basın ve yeni şifrenizi almış olun.

Windows 10 Kayıtlı WiFi Şifresini Öğrenme-Görüntüleme işlemlerini yapmak bu kadar basit.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı